Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Zła sytuacja w województwie podlaskim. Będzie więcej łóżek covidowych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Mamy bardzo złe wskaźniki patrząc na liczbę zakażeń. Prognozy nie są optymistyczne – mówił na dzisiejszej konferencji wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski:

– Nie chcemy, aby poprzez niskie stopnie zaszczepienia, a to stanowi w tej chwili główną ochronę przed ciężkim przebiegiem choroby związane z koronawirusem, nie chcemy aby nasze placówki opieki zdrowotnej były przepełnione osobami, które będą z tego tytułu wymagać hospitalizacji. Wiąże to się przede wszystkim przecież również z tym, że te nasze obszary szpitalne coraz bardziej będziemy musieli zajmować dla pacjentów covidowych. 

      2021-10-21 Bohdan Paszkowski o sytuacji w województwie 1

Na tę chwilę dla pacjentów covidowych przygotowanych jest 786 łóżek, ale ma być ich jeszcze więcej:

– Będziemy uruchamiać chociażby drugi szpital tymczasowy położony w Białymstoku przy ulicy Wołodyjowskiego, ale też trzeba pamiętać musimy zachowywać te zasady sanitarne i podnieść poziom szczepień, bo to nas może uchronić przed kolejnymi przykrymi konsekwencjami związanymi z rozszerzaniem się epidemii.

      2021-10-21 Bohdan Paszkowski o sytuacji w województwie 2

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 522 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w województwie.

jt

Autor M. Sz.

2021-10-21

Więcej informacji z tej kategorii