Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj. Akcja służb: #NieKłamRatownikom – pomóż pomagać innym

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

“Wzywasz nas na interwencję…powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym” – apelują funkcjonariusze służb niosących pomoc i prowadzą akcję #NieKłamRatownikom.

Przypominamy, że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi.

“Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia, pomagasz nam pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję będziemy mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie…”czytamy w komunikacie służb ratunkowych.

Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Akcja jest odezwą do Polaków, bo w ostatnim czasie paraliżowane był jednostki, oddziały oraz komendy z powodu zatajenia informacji o kwarantannie czy też powrocie z zagranicy. W obliczu epidemii koronawirusa pomagajmy pomagać innym. 

oprac. pg

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-19

Więcej informacji z tej kategorii