Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Szkoły dostaną środki ochrony przed koronawirusem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Szkoły i przedszkola dostaną maseczki, rękawiczki, płyny i stacje do dezynfekcji. Środki przekazuje Ministerstwo Edukacji i Nauki razem z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych.

Wczoraj wyruszył pierwszy transport do placówek. Środki ochrony dotrą do 32 tysięcy miejsc w kraju. Premier Mateusz Morawiecki mówił, że trafią do każdej szkoły.

– Także te szkoły, które do 12 sierpnia nie zgłosiły swojego zapotrzebowania, również one otrzymają odpowiednie transporty, odpowiednie środki – powiedział szef rządu.

W wrześniu w szkołach rozpocznie się akcja szczepień na Covid-19. Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek mówiła, że już teraz kuratorzy przekazują informacje na temat szczepień.

– Planujemy takie trzy tygodnie, ale praktycznie to już się dzieje teraz. Już w tej chwili kuratorzy, dyrektorzy kontaktują się z rodzicami, są telekonferencje – powiedziała wiceminister.

Rodzice, którzy mają pytania lub obawy o szczepienie swoich dzieci, mogą pisać na adres mailowy: szczepienia-dzieci@gis.gov.pl.

IAR

Hits: 5

Autor P. G.

2021-08-26

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...