Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Tylko 7% ludzi pamięta z dzieciństwa słowa od rodziców: ,,Kocham Cię”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Według badań ,,Przedszkolne pryzmaty” tylko 7% ludzi pamięta z dzieciństwa słowa od rodziców: ,,Kocham Cię”.

To, co mówimy naszym dzieciom, ma ogromną moc. Ten wskaźnik jest niepokojący, że dorośli zapominają o okazywaniu uczuć swoim pociechom – mówił na antenie Radia Nadzieja Michał Kociankowski z Pracowni Synergion.

-Podczas badania pytaliśmy, co każdy z nich słyszał w dzieciństwie, czyli 20-30 lat temu. To badanie przesuwa nas w przeszłość, ale zachowujemy się tak, jak ukształtowało nas życie, więc to, co się działo w naszym dzieciństwie we współczesnej psychologii,  jest bardzo ważne. Wyniki nas zaskoczyły i wydaje się to smutnym wskaźnikiem, że tylko 7% pamięta, że dorośli wokół nich, czyli rodzice, dziadkowie mówili wprost, że ich kochają. 

      2024-05-17 Michał Kociankowski

Nie tylko gesty, ale również słowa są istotne w wychowywaniu dziecka:

-Dobrze jest, kiedy dzieci mają jasną sytuację i przekaz, który wymaga zarówno wymagań, oczekiwań oraz uczuć rodzica, więc z tego badania wynika, że warto dzieciom mówić rzeczy pozytywne, nie znaczy to, żeby cały czas ich chwalić, ale są rzeczy, które warto dzieciom regularnie powtarzać, żeby miały poczucie swojej wewnętrznej wartości i siły. 

      2024-05-17 Michał Kociankowski o ukazywaniu uczuć

Raport “Przedszkolne pryzmaty” został przygotowany na podstawie badania przeprowadzonego przez pracownię badań i rozwiązań strategicznych “Synergion”. W badaniu wzięli udział rodzice przedszkolaków.

Autor W M

2024-05-17

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...