Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Uczniowie i nauczyciele czekają na decyzję o powrocie do szkół po feriach

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Uczniowie i nauczyciele czekają na decyzję dotyczącą powrotu do szkół po feriach. Rząd rozważa powrót do stacjonarnej nauki najmłodszych dzieci z klas 1-3. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że decyzja w tej sprawie będzie zależała m.in. od dzisiejszych danych dotyczących zachorowań na COVID-19.

– Rekomendacje o ewentualnym powrocie dzieci do szkół po feriach zostaną przedstawione premierowi na dzisiejszym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zalecenia powstały po serii spotkań.

– Będziemy ostatecznie decydować na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, jakie wydajemy rekomendacje dla dyrektorów szkół i kiedy myślimy o powrocie dzieci do szkółpowiedział Przemysław Czarnek. Chodzi o dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Jak podkreśla minister, decyzja o powrocie do szkolnych ławek jest uzależniona od aktualnej liczby zakażonych.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapowiedział natomiast, że decyzji o powrocie uczniów do szkół możemy się spodziewać w przyszłym tygodniu.

IAR

Autor M. Sz.

2021-01-08

Więcej informacji z tej kategorii

Książka: Boży architekt

Książka: Boży architekt

  Książka Patricka Sbalchiero o światowej sławy architekcie Antonim Gaudím nie jest kolejnym podręcznikiem...