Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kto potrzebuje usługi wirtualnego biura?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Usługa, jaką jest wirtualne biuro jest czymś coraz bardziej popularnym w Polsce. Wirtualne biura powstają nie tylko w miastach wojewódzkich, ale nawet takich mających kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Czym są i dla kogo powstały?

Wirtualne biura w Warszawie

Moda na wirtualne biura przyszła do nas z Europy Zachodniej a dokładnie z wielkich miast jak Londyn czy Berlin. Takie miasta grupują duże ilości mikro przedsiębiorców, którzy nie potrzebują własnej, rozbudowanej siedziby firmy z pomieszczeniami, kserokopiarkami czy sekretarkami, skoro ich firma polega na prostych usługach jak stawianie serwerów czy naprawa kotłów CO a działalność wykonywana jest po prostu jednoosobowo. Warszawa to miasto, które nawet w okresie PRL było otwarte na wpływy zachodu, więc wirtualne biura już od dłuższego czasu są obecne w dzielnicy centralnej, czyli w Śródmieściu. Śródmieście Warszawy to doskonała lokalizacja na wirtualne biura. Wirtualne biura położone są w niej pośród wielu bardzo wysokich biurowców, jak Varso Tower, Rondo 1, Q22 czy Central Point i są dostępne dla przedsiębiorców z całej Polski, gdyż Warszawa Śródmieście to także znany każdemu Dworzec Centralny.

Czy wirtualne biuro to wirtualny adres?

Wirtualne biuro to usługa dla przedsiębiorców. Zakładając spółkę z o.o., spółkę komandytową czy chociażby zwykłą działalność gospodarczą, przedsiębiorca musi wpisać jakiś adres jako adres siedziby do KRS lub CEiDG. W dzisiejszym świecie nikt nie chce podawać publicznie swojego adresu zamieszkania. Ponieważ porównując z innymi kosztami prowadzenia firmy, wirtualne biura w Warszawie stanowią nieduży, pomijalny koszt to warto użyć ich adresu jako adresu siedziby spółki. Wirtualne biuro to jednak nie tylko sam adres, gdyż usługa ta stanowi w zasadzie kompleksową obsługę siedziby firmy. Oprócz adresu w abonamencie za wirtualne biuro korzystamy z faktu, iż pod adresem biura znajdują się na stałe pracownicy – personel wirtualnego biura, co w przypadku ciągłych podwyżek płac, fatalnej demografii oraz braku rąk do pracy jest bardzo dużym atutem wirtualnych biur. Oczywiście dodatkowo wirtualne biura oferują obsługę przychodzącej do klienta korespondencji, posiadają niezbędne wyposażenie – meble biurowe czy kserokopiarkę a także osobne pomieszczenia do spotkań – sale konferencyjne na zebrania zarządu czy wspólników.

Po co przedsiębiorcy wirtualne biuro?

Ustalenie adresu domowego jako adres siedziby spółki niesie ze sobą różne wyzwania. Pod adres taki nie tylko może przyjść kontrahent czy urzędnik skarbowy, ale adres ten zostanie skopiowany z KRS przez szereg portali internetowych i będzie na niego przychodzić niechciana korespondencja.

Z kolei ustalenie adresu siedziby na adresie sklepu, magazynu czy składu towarów niesie ze sobą zagrożenie zmiany adresu w KRS. Lokal taki może okazać się raz za mały, innym razem za duży a kiedy indziej za drogi. Najlepiej mieć taką siedzibę, żeby adres w KRS był ten sam latami.

Wydzielenie siedziby firmy pod adres biura wirtualnego doskonale rozwiązuje ten problem.

Jak i gdzie znaleźć dobre wirtualne biuro?

Czy szukać wirtualnego biura gdzieś we własnej miejscowości czy postawić na siedzibę w stolicy – Warszawie ? Oba rozwiązania wydają się poprawne. Nie ma przymusu posiadania spółki blisko swojego miejsca zamieszkania. Centrum Warszawy to nie tylko prestiżowy adres, ale także pełna anonimowość prowadzenia biznesu. Mając spółkę np. w Limanowej może okazać się, że w urzędzie skarbowym pracuje sąsiad. Warszawa to także nikłe prawdopodobieństwo kontroli, gdyż urzędników jest po prostu mało w stosunku do ilości firm.

Hits: 28

Autor J. T.

2021-08-09

Więcej informacji z tej kategorii