Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kuchenka indukcyjna – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Zakup kuchenki należy dokładnie przemyśleć choćby z uwagi na fakt, że zazwyczaj jest to najczęściej używany w kuchni sprzęt. Dlaczego kuchenka indukcyjna wolnostojąca jest najlepszym rozwiązaniem?

Urządzając kuchnię, należy mieć na uwadze wiele czynników – od estetyki po funkcjonalność. Jako pomieszczenie, będące jednocześnie miejscem spotkań i przygotowywania posiłków, kuchnia powinna być urządzona z uwzględnieniem potrzeb wszystkich domowników – także tych najmłodszych. Oznacza to przede wszystkim odpowiedni dobór mebli i sprzętów, które gwarantują wygodę użytkowania, a jednocześnie – bezpieczeństwo. Wiele urządzeń użytkowanych w kuchni, jak choćby kuchenki, mogą stwarzać zagrożenie dla dzieci, co należy mieć na uwadze, szykując wystrój.

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Kuchenki indukcyjne wolnostojące w ostatnich dekadach wybierane są coraz chętniej z uwagi na bezpieczeństwo i brak konieczności dbania o dostawy gazu, co jest sporym udogodnieniem. Ich używanie nie wiąże się również z ryzykiem wybuchu, które często spędza sen z powiek użytkownikom rozwiązań opartych na gazie.

Wariant indukcyjny jest prawdziwie rewolucyjny ze względu na swoje właściwości. To właśnie one sprawiły, że mijającej dekadzie kuchenka indukcyjna wolnostojąca lub do wbudowania stała się standardem w nowoczesnych kuchniach. Czym wyróżnia się spośród innych rozwiązań?

  • brak płomienia – kuchenki indukcyjne wolnostojące wykorzystują zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Oznacza to, że sama płyta rozgrzewa się jedynie w miejscu styku z dnem specjalnego naczynia. Dzięki temu, dotykając płyty czy kuchenki indukcyjnej, nie możesz się poparzyć. Dlatego właśnie indukcja tak świetnie sprawdza się w domach, w których mieszkają małe dzieci.
  • oszczędność prądu – jako że pole elektromagnetyczne powstaje wyłącznie w miejscu styku, kuchenka indukcyjna wolnostojąca nie wykorzystuje prądu, jeśli nie znajduje się na niej garnek czy patelnia. Gwarantuje to mniejsze pobory prądu i stanowi świetne rozwiązanie dla zapominalskich.

Kuchenki indukcyjne wolnostojące czy inny wariant?

Wybór zależy przede wszystkim od Twoich preferencji związanych z wystrojem. Niektórzy mają określoną wizję kuchni, do której pasują wyłącznie sprzęty zabudowane. Warto pamiętać jednak, że takie rozwiązanie wymaga większej ilości poszukiwań, dopasowywania i mierzenia. Kuchenka indukcyjna wolnostojąca to z kolei rozwiązanie kompleksowe – świetne dla wszystkich, którym zależy na szybkim wykończeniu wystroju.

Szukasz jakościowych kuchenek? Wejdź na lofra.pl/lofra-dolcevita-indukcja

mat. sponsorowany

Hits: 12

Autor J. T.

2021-11-18

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...