Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Do Łomży przyjedzie specjalny pociąg turystyczny

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W sobotę 25 lutego łomżyńskich miłośników podróżowania koleją czeka nie lada atrakcja. Turystyka Kolejowa TurKol.pl w dniach 24, 25 i 26 lutego wspólnie z przewoźnikiem Cargo Master zaprasza na wyprawy turystyczne na pokładzie pociągów specjalnych w ramach wyprawy PRZEDWIOŚNIE 2023.

Skład kolejowy prowadzony będzie przez lokomotywą spalinową serii SU42 w barwach zielonych, a pasażerowie będą podróżować w historycznych wagonach pasażerskich z lat 70. XX wieku, w tym przedziałowych 1 i 2 klasy, do dyspozycji będzie też wagon barowy WARS.

Skład relacji KURPIE zgodnie z rozkładem przyjedzie na stację kolejową Łomża z Ostrołęki o godz.11’15, a jego odjazd zaplanowano na godz. 13’15. W trakcie pobytu składu w Łomży zostanie zrealizowane w ramach relacji JASKÓŁKA połączenie relacji Łomża-Śniadowo-Łomża.

Rozkład jazdy z Łomży zostanie zrealizowany według poniższego rozkładu:

KURPIE
Przyjazd do Łomży: 11:15
Odjazd z Łomży: 13:15

JASKÓŁKA
Łomża – Śniadowo: 11:42
Śniadowo – Łomża: 13:00

Chętni do odbycia podróży do Śniadowa składem relacji JASKÓŁKA będą mogli nabyć przed odjazdem składu bilety u kierownika pociągu według cennika zamieszczonego na stronie: https://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=507&Itemid=49

UWAGA KONKURS – darmowe bilety !!!

Turkol.pl dla miłośników kolei z Łomży ufundował niespodziankę, czyli bezpłatne bilety na połączenie relacji: Łomża-Śniadowo-Łomża. Nagroda oczekuje na 12. pierwszych uczestników, którzy w terminie do godz. 10 w sobotę (25 lutego br.) zgłoszą się do siedziby Punktu Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Łomży w Hali Kultury – Plac Stary Rynek 6, z prawidłowo odpowiedzią na pytanie:

W którym roku odszedł ze stacji kolejowej Łomża ostatni skład pasażerski ?

Wszelkich informacji na temat udziału w konkursie i przybycia do Łomży składu kolejowego można zasięgnąć w siedzibie Punktu Informacji Turystycznej bądź pod numerem telefonu: 660 163 846.

Materiał nadesłany

2023-02-24

Więcej informacji z tej kategorii