Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Kolejne obostrzenia w szpitalu w związku z koronawirusem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram
Po całkowitym zakazie odwiedzin w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży administracja wprowadza nowe rozwiązania. Tym razem dotyczą one przyjęć pacjentów w poradniach specjalistycznych. 
 
W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów w poradniach specjalistycznych:
 
  • pacjentom kontynuującym opiekę w konkretnej poradni specjalistycznej i wymagającym okresowej kontroli będą udzielane teleporady telefoniczne w godzinach pracy poradni;
  • w sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza;
  • prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłaszać telefonicznie;
  • bez wychodzenia z domu można także skontaktować się telefonicznie z lekarzem rodzinnym POZ w celu uzyskania porady lub recepty na kontynuację leczenia. 
Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów szpital zwraca się z prośbą o zastosowanie się do tych zaleceń. Dzięki zdalnemu kontaktowi pacjenta z lekarzem, znacznie ograniczamy możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 
Do tej pory w całej Polsce odnotowano 61 przypadków zarażenia, jedna osoba zmarła. W województwie podlaskim hospitalizowane z 4 osoby w związku z podejrzeniem koronawirusa, 13 osób objętych jest kwarantanną, a 392 osoby nadzorem epidemiologicznym.
 
oprac. pg
 
[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-03-13

Więcej informacji z tej kategorii