Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Przedłużenie bulwarów. Na ratunek miliony z urzędu marszałkowskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

– Brakującą kwotę na realizację przedłużenia bulwarów możemy otrzymać z urzędu marszałkowskiego – mówił w audycji Gość Dnia wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki. Po otwarciu przetargu okazało się, że oferty są droższe o 30 milionów niż przewidywało miasto. Zastępca prezydenta jest jednak optymistą.

Miasto liczy na pozyskanie brakujących pieniędzy z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli funduszy, które są wydzielane przez urząd marszałkowski na poszczególne subregiony. – Polega to na tym, że jest konkretna pula środków i my możemy jako gminy uczestniczące w danym subregionie definiować potrzeby, na które chcemy te pieniądze. I tu mamy tę możliwość, że tą brakującą pulę pieniędzy wynikającą z przetargu, możemy sfinansować z tych funduszy subregionalnych. Stąd mój optymizm – mówi wiceprezydent, Andrzej Garlicki.

      2023-03-16 Andrzej Garlicki

Decyzje dotyczące podziału środków z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zapadną w ciągu miesiąca. Zastępca prezydenta podkreśla, że miasto jest już po ustaleniach, które „ dają daleko idące nadzieje na to, że miasto będzie mogło z tych środków skorzystać”.

Całej rozmowy dnia z Andrzejem Garlickim o bulwarach, starym rynku i budowie sali sportowej przy SP 5 wysłuchacie tutaj.

2023-03-16

Więcej informacji z tej kategorii