Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Można się zapisywać na quiz o św. Andrzeju Boboli

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W zestawie jest 30 pytań, z których losowane będą 3 dla każdego uczestnika. Ruszyły zapisy do parafialnego quizu o świętym Andrzeju Boboli w Łomży. W konkursie mogą wziął udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich.

O świętym mów proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży, ksiądz Andrzej Popielski:

– Andrzej Bobola jest to polski jezuita, patron naszej Ojczyzny, diecezji i parafii. W związku z tym, że w latach 1638-1642 był on w naszym mieście dyrektorem Kolegium Jezuickiego postanowiliśmy na 400-lecie jego przyjęcia święceń kapłańskich i 365 rocznicę śmierci jego zorganizować taki quiz dotyczący wiedzy na temat jego obecności, jego osoby, jego działalności.

      2022-04-26 ks. Andrzej Popielski o quizie

 

Ten rok to wspaniała okazja do zorganizowania tego quizu dodaje instruktor z teatrzyku żywego słowa “Logos”, Witold Długozima:

– W tym roku mija 20 lat odkąd ksiądz Andrzej Bobola został naszym patronem. Własnie chcemy upamiętnić tą rocznicę i quiz “św. Andrzej Bobola – patron Polski i Polaków” chcemy zorganizować 16 maja, w dniu imienin księdza Andrzeja i patrona parafii. 

      2022-04-26 Witold Długozima o quizie

Zgłoszenia do quizu drogą mailową lub w zakrystii Kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży po każdej Mszy świętej do 8 maja. Spotkanie uczestników 16 maja w Domu Parafialnym o godz. 10.

ŻYCIE I ŚWIĘTOŚĆ ANDRZEJA BOBOLI – plik z pytaniami

Maciej Dąbrowski

Hits: 48

Autor P. G.

2022-05-06

Więcej informacji z tej kategorii