Już tylko 16 dni zostało do astronomicznej wiosny. Z utęsknieniem czekamy nie tylko na ciepło i słońce, ale i na zieleń, która czyni miasta piękniejszymi. Dlatego już przygotowania do sezonu wiosenno-letniego rozpoczyna MPKGiM w Łomży.
Dyrektor Marek Olbryś zapowiedział nowe nasadzenia od parku ludowego aż do granicy miasta.
– Tak jak przy naszym centrum przesiadkowo-handlowym jest taka aranżacja koło kina, chcemy zrobić coś takiego od parku ludowego aż do granicy miasta. Chcemy to zapoczątkować, aby co roku to upiększać. Chcemy zrobić takie aranżacje zieleni w postaci różnego rodzaju kwiatów, traw, krzewów, żeby to było pięknie skomponowane. Mamy dużo pochlebnych słów i recenzji jak ładnie jest koło galerii dworcowej i myślę, że to trzeba kontynuować.
Jest również w planach remont parku ludowego i parku im. Jakuba Wagi. Jeżeli chodzi o park ludowy to rozwiązany ma być problem ptasich odchodów.
– Starzy łomżyniacy mówili na niego małpi gaj. Tam jest dużo wron i wysokich drzew, na których gniazdują, Miasto planuje wynajęcie sokoła, który będzie te wrony odstraszał. Te odchody ptasie są uciążliwe i mieszkańcy boją się tamtędy chodzić, a po to jest park, aby ludzie spędzali tam wolny czas i odpoczywali.
Miasto na rewaloryzację parku im Jakuba Wagi ma wpisane w budżecie 5 milionów złotych. Koszt całego przedsięwzięcia to 10 milionów.









