Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Podsumowanie projektu “Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W łomżyńskiej Hali Kultury odbyła się konferencja prasowa podsumowująca projekt “Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”.

Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 16 ml złotych. Miasto było jednym z 29 samorządów, które otrzymało dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, dzięki czemu mogło realizować inwestycje podnoszące komfort życia mieszkańców oraz zwiększać jakość świadczonych usług w mieście. W spotkaniu podsumowującym wzięli udział także przedstawiciele placówek i jednostek organizacyjnych miasta, którzy na przestrzeni ostatnich dwóch lat brali udział w realizacji projektu.

Środki zostały wykorzystane na wielu płaszczyznach – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski:

-Działania w ramach projektu dotyczyły szkolnictwa zawodowego, wymiany młodzieży, kwestie inwestycyjne, czy różnego rodzaju event’y, które w ostatnim czasie były organizowane przez jednostki w naszym mieście, takie, jak Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Te środki zostały wygospodarowane również na budowę hali przy Szkole Podstawowej nr 5.

      2024-06-2024 Pr. Mariusz Chrzanowski o podsumowaniu projektu

 

Prezydent Mariusz Chrzanowski poinformował również, że Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeznaczyło dodatkowe środki na współpracę bilateralną rozpoczętą w ramach projektu “Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”. Kontynuacja współpracy do kwietnia 2025 r. ma pozwolić na dalszy rozwój ciekawych inicjatyw, skorzystanie z doświadczeń partnerów zagranicznych oraz przygotowanie pomysłów na następne projekty finansowane ze środków zewnętrznych.

źródło:lomza.pl

Fotorelacja ze spotkania dostępna jest poniżej.

Autor M. D.

2024-04-27

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Wielki Post z Radiem Nadzieja

Wiara: Wielki Post z Radiem Nadzieja

Wszyscy, którzy pragną świadomie i głęboko przeżyć Wielki Post, nie zawiodą się włączając Radio Nadzieja! W wyjątkowym...