Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Policja i sanepid w MPKach

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Policjanci z łomżyńskiej komendy wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzili dzisiaj kontrole autobusów pod kątem zachowania warunków epidemiologicznych w trakcie przewozu pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzali czy przestrzegane są nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa między innymi o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.

– Funkcjonariusze z łomżyńskiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Mundurowi kontrolują placówki handlowo-usługowe oraz autobusy sprawdzając czy wszyscy pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu – mówi podkom. Justyna Janowska z KMP w Łomży. 

Minionej doby w całej Polsce policja wystawiła ponad 2 tysiące mandatów i 4 tysiące pouczeń za niezakrywanie nosa i ust maseczką. Rzecznik komendanta głównego policji inspektor Mariusz Ciarka przypomina, że w związku ze wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 funkcjonariusze zaostrzyli traktowanie osób niestosujących się do tego obowiązku.

Rzecznik wyjaśnił, że w przypadkach, kiedy na przykład osoby zapomniały założyć maseczki w miejscu publicznym po skończeniu posiłku, policjanci udzielają pouczenia. Jednak, kiedy osoby nie mają żadnej maseczki przy sobie, zmuszeni są wystawić mandat. Mariusz Ciarka dodał, że obowiązek noszenia maseczek wynika między innymi z solidarności wobec osób, które obawiają się zarażenia koronawirusem, szczególnie starszych.

Policja przypomina też, że podczas wizyt na cmentarzach nie ma obowiązku noszenia maseczki, ale przy zwiększonej liczbie osób w jednym miejscu, warto ją założyć.

KMP w Łomży/IAR

Hits: 27

Autor P. G.

2021-10-29

Więcej informacji z tej kategorii