Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Projekt budżetu z negatywną opinią Komisji Finansów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Niepewna jest sytuacja z budżetem miasta Łomża na 2022 rok. Na wczorajszym posiedzeniu, Komisja Finansów i Skarbu Miasta stosunkiem głosów 5 za, 8 przeciw i przy jednym wstrzymującym się, negatywnie zaopiniowała projekt budżetu na przyszły rok.

Jednym z radnych, który głosował przeciw, był Dariusz Domasiewicz z Przyjaznej Łomży, którego zapytaliśmy o powody tej decyzji:

– W budżecie zapisane jest 35 milionów kredytu. W wieloletniej prognozie na kolejny rok blisko 14, więc jest to sytuacja nieakceptowalna, dlatego że miasto i tak jest w bardzo trudnej sytuacji. Ma ponad 170 mln kredytów. Spółki podległe miastu również są dość mocno zadłużone, no i kiedyś trzeba z tym skończyć. Ta wieloletnia polityka prezydenta Chrzanowskiego rozwój za cenę długu, no wydaje się że doszła do pewnej ściany, gdzie już nawet do samego przegłosowania budżetu coraz trudnej panu prezydentowi znaleźć 12 chętnych.

      2021-12-17 Dariusz Domasiewicz o projekcie budżetu Łomży

Z kolei wiceprzewodniczący rady, Andrzej Grzymała z klubu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, ma nadzieję, że rada przyjmie budżet, a radni pójdą po rozum do głowy:

– Jeśli radni przemyślą to, że w ich rejonie są robione inwestycje i mają być przeciwko temu budżetowi, przeciwko swoim inwestycjom to troszeczkę zakrawa o kpinę. Bo przecież, jeśli u mnie jest robiona jakaś ulica, w moim rejonie, ja mam głosować przeciwko robieniu swojej ulicy? Czy swojej inwestycji? Czy radni mają głosować przeciwko budowie sali przy szkole nr 5? No nie wiem. To jest co najmniej dziwne, ale mam nadzieję, że co niektórzy pójdą po rozum do głowy. Że polityka odejdzie na bok. 

      2021-12-17 Andrzej Grzymała o projekcie budżetu Łomży

Na przyszły tydzień planowane są spotkania władz miasta z klubami radnych. Samo głosowanie nad budżetem zaplanowane jest na 29. grudnia podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej.

jt

Hits: 21

Autor P. G.

2021-12-17

Więcej informacji z tej kategorii