Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Startup Macsim ze wsparciem finansowym

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Macsim Sp. z o.o. otrzymała 900 tyś zł dotacji z programu Platformy Startowe dla nowych pomysłów „Hub of talents 2” za innowacyjne rozwiązanie „i-endo – dedykowane dla endodoncji łączące urządzenie stomatologiczne i dedykowaną aplikację mobilną”. Spółka odbyła program inkubacji i ma swoją siedzibę w Parku Przemysłowym Łomża.

Macsim sp. z o.o. specjalizuje się m.in. w branży stomatologicznej i planuje wyprodukować urządzenie dedykowane do endodoncji czyli do leczenia kanałowego zębów. Głównym celem firmy jest wykonanie mikrosilnika służącego do opracowywania kanałów zębowych. Nasze urządzenie jest połączeniem standardowych metod leczenia wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi m.in. nowoczesna i bardzo dokładna metoda pomiaru głębokości kanału zębowego. Jak przekazują właściciele firmy – „Naszym celem jest stworzenie pierwszego w kraju sprzętu stomatologicznego przeznaczonego dla stomatologów, który zapewni bezpieczeństwo pacjenta i podwyższy jakość wykonania zabiegu. W zespole mamy najlepszych inżynierów oraz lekarzy stomatologów specjalizujących się w endodoncji. Naszym osobistym priorytetem jest wykonanie polskiego urządzenia medycznego, który na równi będzie konkurować m.in. z firmami zachodnimi. Docelowo nasz sprzęt będzie dostępny w krajach Unii Europejskiej i podwyższy jakość leczenia oraz znajdzie zastosowanie w każdym Gabinecie Stomatologicznym zarówno w kraju jak i za granicą”

Park Przemysłowy Łomża informuje, iż rozpoczęła się VII edycja naborów wniosków do programu „Hub of Talents 2”, która trwa od 1 grudnia do 31 maja 2022 roku.

mat. nadesłany/red. pg

Hits: 37

Autor P. G.

2021-12-27

Więcej informacji z tej kategorii