Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: W weekend startuje bezpieczne kąpielisko

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W ubiegłym roku było miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, a teraz będzie pełnoprawne kąpielisko. W najbliższą sobotę (19.06.), na terenie byłej łomżyńskiej Plaży Miejskiej rozpocznie się sezon plażowy, który potrwa do końca wakacji.

O przygotowaniach mówi prezes Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży, Tomasz Malinowski:

– Przygotowania się zaczęły. Taka troszeczkę gonitwa z czasem, bo od czwartku zaczynamy przygotowania już tam bezpośrednio nad rzeką, więc to wszystko teraz musimy pospinać, żeby w ciągu dwóch dni to wszystko uporządkować, wyznaczyć strefy dla osób kąpiących się. Troszeczkę jeszcze tam kosmetyki na plaży zrobić i zobaczymy jak to nam wyjdzie. 

      2021-06-16 Tomasz Malinowski o kąpielisku 1

Na kąpielisku będą obowiązywać pewne zasady:

– Na pewno będzie trzeba zachować dystans od jednej osoby, od drugiej ponieważ te przepisy na dzień dzisiejszy jeszcze się nie zmieniły i tak naprawdę obowiązują przepisy z tamtego roku. Dezynfekcja rąk będzie też obowiązkowa. To z takich ogólnych przepisów odnośnie Covid-19, a ogólnie będzie nakazane zgodnie z regulaminem, żeby nie zaśmiecać, nie zakłócać porządku osobom wypoczywającym, dostosowywać się do poleceń ratowników i myślę, że ten sezon nam spokojnie przebiegnie. 

      2021-06-16 Tomasz Malinowski o kąpielisku 2

Kąpielisko będzie funkcjonowało od 19 czerwca do 29 sierpnia w godzinach od 11 do 19.

jt

Hits: 13

Autor P. G.

2021-06-16

Więcej informacji z tej kategorii