Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: ,, Wakacje małych odkrywców”, czyli kreatywne wakacje w muzeum

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

,,Wakacje małych odkrywców” to warsztaty i zajęcia przygotowane przez Muzeum Północno-Mazowieckie z Łomży na pierwszy tydzień wakacji. Skierowane są one do dzieci w wieku od 7 do 11 lat.

Specjalista działu edukacji i promocji w Muzeum Północno-Mazowieckim, Wojciech Chamryk mówi, że zajęcia mają dać możliwość kreatywnego spędzenia wakacji.
Wydaje mi się, że dzięki tego typu spotkaniom, zajęciom, lekcjom, dzieci zyskują możliwość spotkania ze światem, który w dobie dominacji telefonów, mediów jest na dalszym planie. Na dwie, trzy godziny wyłączają się. Poznają lokalną historię, kulturę, również sztukę. Będą różnego rodzaju gry, zabawy, quizy edukacyjne.

      2023-06-14 Wojciech Chamryk

Wojciech Chamryk podkreśla, że warsztaty przynoszą efekty i wpływają na rozwój młodych ludzi
Dajemy dzieciom szansę pożytecznego spędzania czasu wolnego. Rodzice jednocześnie mają chwilę oddechu, mają też pewność, że dzieci fajnie spędzają czas, są bezpieczne. Mogę śmiało powiedzieć, że kształtuje to przyszłych odbiorców sztuki i kultury, bo jeśli dziecko przyzwyczai się od najmłodszych lat, że może przyjść do muzeum i zobaczy, że jest to miejsce miłe, sympatyczne, że coś dzieje się, gdzie jest coś z czym nie ma na co dzień do czynienia to kształtujemy w nim odpowiednie nawyki.

      2023-06-14 Wojciech Chamryk

Warsztaty będą prowadzone od poniedziałku (26 czerwca) do piątku (30 czerwca) w godzinach 10:00-13:00. Osoby zainteresowane również będą mogły wziąć udział 1 i 2 lipca.
Zapisy będą trwały do 24 czerwca, pod numer telefonu 86-216-28-16.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży.

fot. www.muzeum.lomza.pl

Autor W M

2023-06-14

Więcej informacji z tej kategorii