Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Wyniki sondy wyborczej. Mariusz Chrzanowski zwyciężyłby w I turze

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Poznaliśmy dokładne wyniki sondażu przeprowadzonego na stronie radionadzieja.pl. W ankiecie zapytano respondentów: W wyborach na Prezydenta Miasta Łomża zagłosuję na: Mariusza Chrzanowskiego, Lecha Kołakowskiego, czy Dariusza Domasiewicza.

W przeprowadzonym sondażu Radia Nadzieja wzięło udział 355 respondentów. Wynika z niego, że gdyby Wybory Samorządowe 2024 odbyły się 5 kwietnia w I turze zwyciężyłby obecnie urzędujący prezydent Mariusz Chrzanowski z poparciem 61,4% (218 oddanych głosów w sondażu).

Drugie miejsce uzyskałby Dariusz Domasiewicz z wynikiem 33% (117 oddanych głosów w sondażu).

Trzecie miejsce zająłby kandydat Lech Antoni Kołakowski, który może liczyć na 5,6% poparcia mieszkańców (20 oddanych głosów).

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia 2024r. Głosy będzie można oddać w lokalach wyborczych od godz. 7.00 do 21.00. Dwa tygodnie później, 21 kwietnia, przeprowadzona zostanie druga tura wyborów w tych samorządach, gdzie w pierwszej nie zostanie wybrany wójt, burmistrz bądź prezydent miasta.

7 kwietnia Polacy będą głosować w tych lokalach wyborczych, gdzie zostali wpisani do rejestru wyborców. Prawo do głosowania korespondencyjnego oraz przez pełnomocnika przysługuje wyłącznie osobom z niepełnosprawnością i tym, które ukończyły 60 rok życia. Aby jednak skorzystać z tych form głosowania, wyborcy mieli obowiązek złożyć odpowiednie wnioski w urzędzie gminy lub do odpowiedniego komisarza wyborczego.

 

Autor S K

2024-04-05

Więcej informacji z tej kategorii