W najbliższych dniach Łomżę może nawiedzić zimowa pogoda. Odpowiedzialne za stan dróg jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które dobrze przygotowało się do walki ze śniegiem i mrozem.
Dyrektor MPGKiM Marek Olbryś mówił na naszej antenie o tym, jak przedsiębiorstwo ma zamiar walczyć z niekorzystnymi warunkami na drogach.
– Mamy przygotowane 1500 ton razem soli z piasko-solą. Czyli 1200 ton i prawie 300 ton piasko-soli, także jesteśmy przygotowani. Ponadto mamy taki tlenek wapnia, który na bardzo niskie temperatury działa i tam, gdzie jest taka możliwość, to mieszamy to. Jeżeli mróz jest powyżej minus 20 stopni Celsjusza to wtedy on działa, natomiast umówmy się, że sól działa w granicach – 10 stopni – wyjaśnił Marek Olbryś.
Meteorolodzy zapowiadają, że najbliższe dni w regionie łomżyńskim będą śnieżne i mroźne. W Nowy Rok termometry mają wskazać nawet minus 14 stopni Celsjusza.









