Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Małkinia Górna: Ofiara pobicia w ciężkim stanie trafiła do szpitala

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dwaj mężczyźni mieli brutalnie pobić swojego znajomego. Powodem była policja, która została wezwana przez matkę jednego z podejrzanych. Sprawą zajmuje się ostrowska prokuratura. 

Trzej mężczyźni w nocy z 20 na 21 lutego br. spotkali się w mieszkaniu jednego z nich i wspólnie spożywali alkohol. Doszło między nimi do drobnej sprzeczki, którą szybko wyjaśnili. Jednak matka jednego ze sprawców wezwała policję. 

– Kiedy patrol policji przyjechał do mieszkania Łukasza K., mężczyźni byli spokojni. Po opuszczeniu mieszkania przez funkcjonariuszy, jeden ze sprawców posądził Jarosława H. o to, że on nasłał na nich policję. Łukasz K. i Karol Z. brutalnie zaatakowali pokrzywdzonego. Bili go drewnianym kijem po głowie i całym ciele, leżącego na podłodze mężczyznę kopali i uderzali pięściami, nie zwracając uwagi na prośby o zaprzestanieinformuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy  Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

W wyniku pobicia Jarosław H. doznał bardzo ciężkich obrażeń głowy, m. in. złamania kości czaszki, stłuczenia i obrzęku mózgu, licznych krwiaków. Sprawcy spowodowali również u niego uraz klatki piersiowej, krwiaków na całym ciele.

– Obrażenia ciała, które zostały stwierdzone u ofiary, stanowią chorobę realnie zagrażającą życiu. Jarosław H. w stanie skrajnie ciężkim został zabrany do szpitala, gdzie nadal przebywadodaje Łukasiewicz. 

Podejrzani przyznali się przedstawionych im zarzutów. Jednak w złożonych wyjaśnieniach umniejszali swoją rolę w pobiciu, wskazując na działanie drugiego ze sprawców.

Obaj mężczyźni obecnie przebywają w areszcie śledczym. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce/red. pg

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-04

Więcej informacji z tej kategorii