Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mateusz Krawczyk: Prawo do podróżowania jest czymś, co przyjęliśmy i do czego chcielibyśmy wrócić

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Podróżowanie kiedyś nie było czymś oczywistym, dopiero ostatnio przywykliśmy do niego i stało się codziennością. Jest to swojego rodzaju wolność, która została nam dana. Zależy to też od rozróżnienia pojęcia wolności, a to wprowadzenie paszportów sanitarnych może ją usprawnić” – powiedział w Poranku „Siódma9” Mateusz Krawczyk („Wszystko Co Najważniejsze”).

Pierwsza część rozmowy dotyczyła tego, czy mamy alternatywę dla paszportów sanitarnych.

„Problem z paszportami sanitarnymi pojawił się w momencie, w którym zaczęliśmy o nich dyskutować zanim one faktycznie się pojawiły. Parę tygodni temu państwa członkowskie UE delegowały na Komisje Europejską przygotowanie propozycji, czym mają być te paszporty szczepionkowe. Wcześniej nie wiedzieliśmy o nich nic poza spekulacjami, samymi pomysłami jak mogą one wyglądać i mieliśmy taką dość uproszczoną wizję konkretnego dokumentu, który pozwalałby nam przekraczać granice. Z samych tych pomysłów zrodziła się obawa, że mogą one być ograniczeniem naszej wolności” – tłumaczył gość Michała Kłosowskiego.

„Dużą rolę w poruszeniu wokół paszportów covidowych odegrały same państwa europejskie jak Francja, której prezydent bardzo stanowczo wypowiadał się przeciwko paszportom szczepionkowym. Wskazywał on na to, iż jest to dyskryminacja tych, którzy nie mieli jeszcze szansy się zaszczepić, a taką wolę wyrażają” – dodał redaktor.

Na pytanie o możliwy koniec pandemii Krawczyk odpowiedział: „Na temat końca pandemii możemy tylko spekulować jak to robiliśmy wcześniej, ale według wszelkich przesłanek możemy mówić, że w tym roku, dzięki szczepieniom, uda się ograniczyć tę pandemię.”

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

Hits: 0

Autor P. G.

2021-03-18

Więcej informacji z tej kategorii