Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowieckie. Pierwszy nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Rozpoczął się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. To pierwszy raz, kiedy mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą zdecydować, jakie inwestycje powinny być zrealizowane na tym terenie. Z inicjatywy mieszkańców mogą powstawać na przykład ścieżki rowerowe, dodatkowe przejścia dla pieszych i warsztaty rehabilitacyjne.

Jak powiedziała Anna Obłoza z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, są już pierwsze pomysły na działania profilaktyczne.

– Mieszkanka Siedlec dostrzega problem powrotu gruźlicy, głównie wśród osób bezdomnych, i w związku z tym chce napisać projekt profilaktyczny. Pieniądze przeznaczy na zakup ambulansu z RTG, gdzie bezdomni będą mogli przyjść i zbadać sięmówiła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową. 

Nabór projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza potrwa do 31 marca. Następnie wszystkie wnioski złożone przez internet będą oceniane przez mieszkańców. Głosowanie potrwa do końca sierpnia. Wtedy też będzie wiadomo, jakie inwestycje w Mazowieckiem powstaną w 2021 roku.

Do rozdysponowania jest 25 milionów złotych. Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim Mazowsza jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

IAR

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-03-02

Więcej informacji z tej kategorii