Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze. Samorząd województwa zainwestuje w ochronę powietrza i mikroklimatu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczy 11 milionów złotych na projekty dotyczące ochrony powietrza i mikroklimatu. Marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, podkreśla, że troska o lepsze powietrze, to wyzwanie przed którym stoi cała Polska:

– Mamy ciągle problem z jakością powietrza. To w konsekwencji powoduje problemy  zdrowotne, bo trzeba przyjąć że kilkadziesiąt tysięcy ludzi rocznie umiera z powodu złej jakości powietrza w Polsce. Teraz nałożył się na to Covid, więc jednym z takich największych wyzwań jest określenie tego, co musimy zrobić w najbliższym czasie. 

Te środki finansowe przeznaczone są dla samorządów – dodaje Mirosław Augustyniak, przewodniczący sejmikowej Komisji Ochrony Środowiska:

– Żeby mogły zinwentaryzować to, co w dziedzinie ochrony powietrza dzieje się na terenie działania tych samorządów. Będziemy chcieli też, żeby te środki były przeznaczone na to, żeby kontrolować, monitorować to co się dzieje. To znaczy to, co jest w powietrzu i jak jest realizowana uchwała antysmogowa. 

Samorządowy mogą liczyć na wsparcie w wysokości maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych zadania. Odpowiednie wnioski można składać do 26 marca bieżącego roku do Urzędu Marszałkowskiego. W ostatnich dwóch edycjach dofinansowano 370 zadań na kwotę niemal 26 milionów złotych.

jt

Hits: 0

Autor P. G.

2021-03-11

Więcej informacji z tej kategorii