Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Szkoły mogą dostać wsparcie na sprzęt komputerowy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Komputery stacjonarne, laptopy, projektory multimedialne, tablety czy oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną – o dofinansowanie na zakup takiego sprzętu dla swoich szkół mogą starać się samorządy z województwa mazowieckiego. Pomocą objętych zostanie około 130 placówek.

Potrzebne jest nowoczesne podejście do edukacji – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego:

– Pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Zaskoczyła również szkoły, nauczycieli, uczniów, rodziców. w ubiegłym roku przygotowaliśmy taki duży projekt wsparcia pracowni internetowych i informatycznych w sprzęt, oprogramowanie, również możliwość szkoleń dla dzieci, dla młodzieży i nauczycieli. W tym roku również zaproponowaliśmy 20 milionów złotych, które zostanie przeznaczone na wsparcie dla około 130 placówek. Bardzo cieszymy się, że program cieszy się dużym uznaniem przede wszystkim uczniów, nauczycieli, ale dla nas jest to również bardzo ważna wskazówka, jak w tej zmieniającej się rzeczywistości innowacyjnej, nowoczesnej potrzebny sprzęt komputerowy, ale przede wszystkim potrzebne jest nowoczesne podejście do edukacji. 

      2021-05-28 Elżebita Lanc o wsparciu do szkół

Przewidywana wysokość dofinansowania dla jednej szkoły to co najmniej 80 tysięcy złotych. Wnioski można składać do 7 czerwca. Szczegóły na stronie mazovia.pl

pg

Hits: 14

Autor P. G.

2021-05-29

Więcej informacji z tej kategorii