Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Trudna sytuacja w marszałkowskich szpitalach

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj, że mamy 28 380 nowych zakażeń koronawirusem i 460 ofiar śmiertelnych. Szczególnie zła sytuacja jest w województwie mazowieckim, gdzie szpitale zapełniają się w bardzo szybkim tempie.

Jak przekazują lekarze, po pomoc zgłaszają się ludzie coraz młodsi i w zdecydowanej większości – niezaszczepieni, dlatego marszałek Adam Struzik apeluje o szczepienia:

– Nie ma innej metody przeciwdziałania pandemii, jak zaszczepienie się. Alternatywnie jest to niestety pobyt w szpitalach z wszystkimi konsekwencjami. Z ciężkim przebiegiem Covid-19 i z możliwością zgonu. Także reasumując, szczepmy się po to, żeby chronić siebie, chronić swoich bliskich, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i znajomych w naszych firmach.

      2021-11-25 Adam Struzik o szczepieniach przeciwko Covid-19

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podaje, że w jednostkach podległych przygotowane są 643 łóżka covidowe. Tymczasem obecnie w tych placówkach hospitalizowanych jest aż 711 pacjentów. Dużo więcej jest też osób podłączonych do respiratorów – szpitale zgodnie z decyzją wojewody dla pacjentów covidowych mają 47 takich stanowisk, tymczasem pacjenci z koronawirusem zajmują obecnie aż 60 respiratorów.

pg

Hits: 21

Autor P. G.

2021-11-25

Więcej informacji z tej kategorii