Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

MEiN o przygotowaniach do nowego roku szkolnego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało dyrektorom wytyczne dotyczące nauki stacjonarnej oraz pakiety edukacyjne dotyczące organizacji szczepień. Rzeczniczka MEiN Anna Ostrowska mówi, że resort przeznaczył 100 milionów złotych na środki bezpieczeństwa.

– Wspólnie z rządową Agencją Rezerw Strategicznych przekażemy do szkół i przedszkoli środki bezpieczeństwa. Będą to stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury przed wejściem do budynku, maseczki, termometry, czy też środki do dezynfekcji – mówi rzeczniczka.

Resort edukacji wysłał do szkół pakiety edukacyjne na temat szczepień. Anna Ostrowska zapowiada, że kolejne pakiety edukacyjne trafią do placówek w najbliższym czasie.

– W tym tygodniu szkoły otrzymają od nas dodatkowe pakiety edukacyjne. Będzie to uzupełnienie pakietów, które już przesłaliśmy do szkół. Będą to filmiki materiały informacyjne, przykładowe konspekty, scenariusze lekcji o zdrowiu – dodaje Ostrowska.

Materiały zostały opracowane wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Głównym Inspektorem Sanitarnym i skonsultowane z Radą Medyczną.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnił, że w najbliższych miesiącach nauka szkołach będzie się odbywała stacjonarnie.

IAR

Hits: 5

Autor P. G.

2021-08-24

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...