Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Minister Niedzielski: Decyzje o powrocie do nauki stacjonarnej możliwe po świętach

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że ewentualne decyzje dotyczące powrotu starszych klas do nauki stacjonarnej mogą być podejmowane po Świętach Wielkanocnych. Warunkiem jest sprawne przeprowadzenie akcji szczepień wśród nauczycieli oraz spadek liczby nowych zakażeń.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że rządowi zależy na jak najszybszym powrocie dzieci do nauki stacjonarnej w szkołach.

– Robimy wszystko żeby akcja szczepieniowa uwzględniała zarówno nauczycieli i wykładowców, tak żeby możliwie szybko powrócić do edukacji stacjonarnej. Bardzo bym chciał, żeby już ten okres absencji od tej nauki stacjonarnej, czyli pracy w trybie zdalnym powoli się kończył, bo to też ma swoje konsekwencje.

We wtorek (2.03.) Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że zaszczepionych przeciw COVID-19 jest już ponad 265 tysięcy nauczycieli. Szczepienia wśród tej grupy rozpoczęły się 12 lutego. Nauczyciele szczepieni są preparatem firmy AstraZeneca.

Chęć zaszczepienia się mogli zgłosić w lutym wszyscy nauczyciele ze szkół i placówek oraz nauczyciele akademiccy, a także inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach, w wieku do 65 lat. Zarejestrowało się wówczas prawie 545 tysięcy osób. Ponad 18,5 tysięcy nauczycieli zarejestrowało się we wtorek w III turze rejestracji na szczepienia.

IAR

Autor M. Sz.

2021-03-03

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...