Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mobilna kosmetyczka – czy warto nią zostać?

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Mobilna kosmetyczka to osoba, która świadczy usługi z dojazdem do klienta. Profesja ta jest stosunkowo nowa w naszym kraju, ale cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, którym zależy na elastycznych godzinach pracy. Sprawdź, w jaki sposób zostać mobilną kosmetyczką, a także dowiedz się, co trzeba zrobić, aby otrzymać dofinansowanie na mobilny gabinet kosmetyczny.

Mobilna kosmetyczka – jak wygląda jej praca i jak nią zostać?

Mobilna kosmetyczka to profesja stosunkowo nowa w Polsce. Osoba pracująca na tym stanowisku nie posiada stacjonarnego gabinetu urody, ale świadczy usługi kosmetyczne z dojazdem do klienta. Wykonuje ona najczęściej zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało, masaże, makijaże okazjonalne, a także manicure i pedicure. Kosmetyczka mobilna musi posiadać doświadczenie i kwalifikacje, potwierdzone dyplomem, który wydała szkoła dla dorosłych. Białystok to miasto, w którym znajduje się wiele placówek kształcących przyszłe kosmetyczki, dlatego znalezienie odpowiedniej nie powinno stanowić problemu. Oprócz wiedzy z zakresu pielęgnacji, stylizacji i wizażu, w profesji tej bardzo ważna jest dobra organizacja czasu oraz zdolności logistyczne.

Mobilna kosmetyczka – plusy i minusy

W przypadku mobilnego salonu kosmetycznego, koszty prowadzenia działalności są o wiele niższe. Z tego powodu na otwarcie działalności mobilnej decydują się przede wszystkim te osoby, które nie są w stanie pozwolić sobie na wynajem i remont lokalu, a także zakup niezbędnego wyposażenia. Przenośne urządzenia są o wiele tańsze od stacjonarnych. Mobilna kosmetyczka nie ponosi również kosztów z tytułu korzystania z mediów. Dzięki temu może ona pozwolić sobie na ustalenie konkurencyjnych cen, które przyciągną potencjalnych klientów. Otwarcie mobilnego gabinetu kosmetycznego zapewnia również wygodę i elastyczność – kosmetyczka nie musi pracować w sztywnych ramach czasowych i samodzielnie tworzy swój codzienny grafik.

Praca w charakterze mobilnej kosmetyczki nie jest jednak wolna od wad. Przede wszystkim potrzebuje ona prawa jazdy i pakownego samochodu. Konieczność dojazdów do klientek wiąże się również z wydatkami na paliwo czy regularnymi przeglądami u mechanika. Są to jednak o wiele mniejsze koszty, niż w przypadku prowadzenia stacjonarnego gabinetu urody.

Mobilny gabinet kosmetyczny – dofinansowanie

Na mobilny gabinet kosmetyczny można otrzymać dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy. Szansę na nie ma osoba, która:

  • jest bezrobotna i zarejestrowana w urzędzie pracy,
  • nie posiada zaległości w US i ZUS dotyczących wcześniejszych działalności,
  • nie odmówiła bez uzasadnionej przyczyny podjęcia stażu, szkolenia lub innej propozycji oferowanej przez urząd pracy,
  • nie przerwała z własnej winy stażu, szkolenia lub innej formy aktywizacji zawodowej proponowanej przez urząd pracy,
  • nie była karana za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu w ciągu 2 ostatnich lat,
  • nie posiada nieuregulowanych zobowiązań cywilnoprawnych,
  • nie posiadała zarejestrowanej działalności w ciągu 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.

 

To tylko niektóre z warunków, które musi spełniać osoba zainteresowana dofinansowaniem na mobilny gabinet kosmetyczny. Pozostałe należy sprawdzić w konkretnym urzędzie pracy. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi sześciokrotność średniej krajowej, czyli około 31,6 tys. złotych. Warto jednak pamiętać, że każdy urząd ma wolną rękę w ustalaniu wysokości dofinansowania i może być ono mniejsze, niż ustawowe. O tym, czy zostanie przyznane, decyduje również wkład własny.

Mobilny gabinet kosmetyczny jest dobrą alternatywą dla salonów stacjonarnych. Kosmetyczki po szkole dla dorosłych w Białymstoku, które świadczą usługi z dojazdem do klienta, mogą cieszyć się elastycznymi godzinami pracy i przyzwoitymi zarobkami. Działalność ta jest stosunkowo nowa na rynku usług kosmetycznych, dlatego nie muszą się one martwić dużą konkurencją.

mat. sponsorowany

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowa RN: bp Mariano Crociata

Rozmowa RN: bp Mariano Crociata

Przed jakimi wyzwaniami stoi dziś Kościół w Europie? Który temat podczas trzydniowego Zgromadzenia Plenarnego COMECE w...