Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

MSWiA: M. Kamiński zapowiada stanowcze działania służb

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapowiedział bardzo stanowcze działania służb państwowych wobec osób nieprzestrzegających obostrzeń sanitarnych. Od jutra (27.03.) obowiązują nowe obostrzenia. 

Minister powiedział na konferencji prasowej, że przestrzeganie zasad sanitarnych jest obowiązkiem wobec współobywateli, gdyż zakażenie koronawirusem naraża ich na chorobę i śmierć.

– Dlatego też działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze. Idziemy w dobrą stronę. Sytuacja jest trudna, wymagająca nadzwyczajnych działań ze strony rządu, ale wymagająca również ogromnej dyscypliny społecznej – powiedział Mariusz Kamiński. Dodał, że “razem, działając wspólnie, solidarnie, damy radę pandemii i są ku temu realne podstawy i realne perspektywy”. Szef MSWiA wezwał do bezwzględnego przestrzegania obowiązku noszenia maseczek i zasady zachowania dystansu społecznego.

Od jutra przez dwa tygodnie będą obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych zostaną zamknięte. W pozostałych placówkach handlowych wprowadzona zostanie zasada zmniejszonej dopuszczalnej liczby klientów na każde 100 metrów kwadratowych. Będzie to 1 osoba na każde 20 m2 w większych, powyżej 100 m2 sklepach, i 1 osoba na każde 15 m2 w sklepach mniejszych.

Podobnie zmniejszona zostanie dopuszczalna liczba osób w miejscach kultu religijnego. Od soboty do 9 kwietnia w kościołach będzie mógł przebywać 1 wierny na 20 m2 powierzchni świątyni. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Zamknięte pozostają centra i galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych i księgarni.

Do 9 kwietnia zamknięte będą zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne. Od soboty zamknięte zostaną również przedszkola i żłobki.

IAR

Autor P. G.

2021-03-26

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...