Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Kurpiowski Jarmark Bożonarodzeniowy w Myszyńcu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Prezentacja rękodzieła kurpiowskiego, degustacja potraw wigilijnych czy fotograficzne sesje świąteczne to wszystko podczas Ludowego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Odbędzie się on w Myszyńcu 10 grudnia (w niedzielę). To pierwszy taki Jarmark w mieście.

-Chcemy, żeby było to wyjątkowe wydarzenie całodzienne, pierwszą część planujemy przed Bazyliką, gdzie będą stoiska z twórczością ludową, ale nie tylko, gdzie będą ozdoby świąteczne, wianki, pokazy i degustacja potraw, sesje zdjęciowe w wiosce Świętego Mikołaja. Od godziny 16  w Regionalnym Centrum odbędą się dalsze części tego wydarzenia, między innymi koncert kolęd – mówi dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Myszyńcu, Zdzisław Ścibek.

      2023-12-01 Zdzisław Ścibek

Zdzisław Ścibek dodaje, że to dobra okazja, aby poznać świąteczne tradycje kurpiowskie.

-Zaprosiliśmy naszych twórców kurpiowskich z całą ich twórczością, będzie można obejrzeć i kupić ozdoby świąteczne, wykonane przez nich, również potrawy wigilijne przygotowane przez kurpiowskie gospodynie, tego elementu ludowego nie może w Myszyńcu zabraknąć.

      2023-12-01 Zdzisław Ścibek o wydarzeniu

Jarmark rozpocznie się o godzinie 10.00 na Placu przed Bazyliką Mniejszą w Myszyńcu, a dalsza część wydarzenia czyli kolędowanie i jasełka, będą miały miejsce na Sali Widowiskowej w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej od godziny 16.00.

Autor W M

2023-12-01

Więcej informacji z tej kategorii