Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Najpiękniejsze chrześcijańskie życzenia ślubne dla młodej pary

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ślub i wesele to niezwykle wzniosła uroczystość, która ma olbrzymie znaczenie zwłaszcza dla osób wierzących. Przysięga wzajemnej miłości i wierności cementuje związek dwojga ludzi oraz czyni go oficjalnym w oczach Boga, wspólnoty religijnej i społeczeństwa. Tak ważne wydarzenie wymaga przygotowania odpowiednich życzeń, które wszyscy goście złożą parze na dobry początek nowej życiowej drogi. Jak za pomocą słów wyrazić swoją radość z zamążpójścia bliskich nam osób i w jakiej formie złożyć młodej parze życzenia ślubne?

Jakie życzenia ślubne warto złożyć wierzącej parze młodej?

Życzenia ślubne pełnią bardzo istotną rolę w dniu ślubu i wesela. Dzięki nim możemy wyrazić swoją wdzięczność za zaproszenie na uroczystość i możliwość dzielenia radości z młodą parą oraz przekazać im słownie, czego życzymy im na nowej drodze życia. Ślubne życzenia powinny płynąć prosto z serca każdego gościa i być na tyle osobiste, aby wskazywały na więzi z parą młodą. W przypadku wierzących, silnie związanych z tradycją chrześcijańską nowożeńców, najlepiej sprawdzą się życzenia nawiązujące do kwestii wiary i tradycji. Ślub ma bowiem dla nich wymiar duchowy i religijny, który dodatkowo podkreślą otrzymane od bliskich życzenia ślubne.

Jako że składaniu życzeń często towarzyszy wiele emocji, pośpiech, a także obawa o pomyłkę czy nie wypowiedzenie wszystkiego, co ułożyliśmy sobie w głowie, życzenia warto dodatkowo sporządzić w formie pisemnej. Możemy wręczyć ozdobną kartkę z ich treścią w kopercie podczas słownego składania życzeń. Para młoda w wolnej chwili przeczyta napisane przez nas życzenia, a kartka z nimi stanie się cenną pamiątką, która będzie przypominała o naszej życzliwości oraz uczestnictwie w tym ważnym wydarzeniu. Treść tradycyjnych życzeń ślubnych jest dostępna m. in. na stronie: https://www.weselezklasa.pl/poradnik/zyczenia-slubne/.

Religijne życzenia ślubne – czym wzbogacić ich treść?

Oprócz wręczenia kartki z życzeniami, możemy także pozostawić osobisty wpis w księdze gości, która coraz częściej pojawia się na polskich weselach. Księga gości to wspaniała pamiątka, która będzie towarzyszyła młodej parze w kolejnych latach jej życia, będzie pokazywana dzieciom, a także wnukom. Treść osobistych życzeń warto wzbogacić cytatami z Pisma Świętego nawiązującymi to małżeństwa, miłości oraz rodzicielstwa. Możemy wykorzystać także znane cytaty św. Jana Pawła II, którymi zwracał się do zakochanych oraz fragmenty chrześcijańskich utworów traktujących o miłości, przywiązaniu i wierności.

W celu złożenia życzeń możemy wykorzystać zarówno gotowe kartki okolicznościowe, jak i pokusić się o ich samodzielne wykonanie – praktyczne porady na ten temat są dostępne na stronie: https://www.weselezklasa.pl/poradnik/. Otrzymanie życzeń w takiej formie szczególnie docenią osoby wrażliwe artystycznie, które kochają spersonalizowane upominki „od serca”. Życzenia z okazji ślubu, które bezpośrednio odwołują się do Boga i wiary chrześcijańskiej są w naszym kraju bardzo popularne. Nie m w tym nic dziwnego – takie życzenia ślubne są bowiem piękne, wzniosłe, wzruszające oraz niosą nadzieję na wspaniałą wspólną przyszłość. Życzeniami tego rodzaju powinniśmy posługiwać się jednak tylko w sytuacji, jeśli para młoda jest faktycznie wierząca, a wiara i tradycja chrześcijańska zajmują istotne miejsce w jej życiu.

Hits: 77

Autor J. T.

2021-10-26

Więcej informacji z tej kategorii