Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Nowogród: Nowe oświetlenie w Skansenie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie rozbłyśnie światłem. Urząd Województwa Podlaskiego przyznał dotację na budowę nowej sieci elektroenergetycznej.

Instalacja wymaga wymiany, ponieważ obecna jest w bardzo złym stanie – mówi dyrektor Skansenu, Juliusz Jakimowicz:

-Od czerwca 2022 roku jesteśmy jednostką Samorządu Województwa Podlaskiego wcześniej Skansen Kurpiowski był częścią Muzeum Północno – Mazowieckiego w Łomży. Musimy budować na nowo sieć elektroenergetyczną, większość Muzeum posiada instalacje z lat 70. 

      2024-04-22 Juliusz Jakimowicz

Jak podkreśla dyrektor, Muzeum jest wizytówka Nowogrodu i całego regionu. Malowniczy krajobraz cieszy nie tylko oko, ale również i duszę przybyłych gości, dlatego należy o to dbać:

-To wyjątkowo piękne miejsce. Czasami mówię, że kiedy ktoś dostał w kość, coś nie idzie w życiu, to niech przyjedzie do nas do Skansenu i zrelaksuje się przy tym widoku. Fenomenalne położenie, a kapliczki nadają nastroju sakralnego. 

      2024-04-22 Juliusz Jakimoiwcz o skansenie

Dofinansowanie z budżetu województwa wynosi 350 tys. złotych. Na ten moment prowadzony jest przetarg na wykonawcę prac. Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie założony przez Adama Chętnika to drugie na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu, które ma niemal sto lat.

 

Autor W M

2024-04-22

Więcej informacji z tej kategorii