Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

„Ocaleni dla miłości” – wywiad z pisarką Anną Rybakiewicz

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

„Wojennych historii jest wokół nas wiele. Czasem zupełnie przypadkiem na nie trafiam i wtedy w mojej głowie układa się gotowy scenariusz na książkę. Dopiero w sytuacjach niecodziennych i stresowych ujawnia się nasza natura. Nie jesteśmy na to przygotowani i nikt nas tego nie uczył, wtedy wyłania się to, co mamy w sercu” powiedziała w rozmowie z Anną Czytowską pisarka, Anna Rybakiewicz. Rozmowa toczyła się wokół najnowszej powieści autorki „Ocaleni dla miłości” (Wydawnictwo Filia).

Bohaterką jest młoda kobieta, która postanawia uratować swojego ukochanego z łomżyńskiego getta. Ryzykuje życiem, a potem wraz z małą dziewczynka ukrywają się w okolicach Śniadowa. Henia doświadczy sytuacji, na które nikt, a szczególnie osoby w jej wieku nie są gotowe. To opowieść o nadziei, miłości, odwadze i dobru, które istnieje nawet w najbardziej mrocznych czasach.
Tłem powieści są Łomża i Śniadowo.

„Ta książka jest swoistym przewodnikiem po tych miejscach, szczególnie warstwa, która toczy się współcześnie. Jeśli ktoś nie ma wiedzy o społeczności żydowskiej z naszego terenu, to wydaje mi się, że z mojej książki dowie się czegoś o życiu miasta, o czym być może nie miał pojęcia” – mówiła pisarka.
Anna Rybakiewicz została nagrodzona tytułem Podlaska Marka Roku w kategorii Odkrycie Nagroda została wręczona podczas gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Przyznawana jest osobom, wydarzeniom, firmom i projektom, które wyróżniają się w Województwie Podlaskim i promują region w Polsce oraz na świecie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

      2024-05-27 Anna Rybakiewicz - Ocaleni dla miłości

Autor W M

2024-05-27

Więcej informacji z tej kategorii

Region: Coraz więcej wilków

Region: Coraz więcej wilków

Populacja wilka w Polsce znacznie wzrasta. Coraz częściej zwierzęta pojawiają się bliżej zabudowań gospodarskich,...