Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Policja apeluje! Zgłaszajmy podejrzane sytuacje

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ostrołęcka policja apeluje o czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych osób oraz pojazdów, które mogą mieć związek z próbami włamań.

Funkcjonariusze przypominają, że jesienią i zimą, kiedy szybciej zapada zmrok, złodzieje częściej wykorzystują nieuwagę mieszkańców – mówi nadkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

-Zwracajmy uwagę na obce samochody oraz osoby „kręcące się” bez wyraźnego celu w pobliżu naszych domów lub bloków. W przypadku zauważenia podejrzanego zachowania, nie zwlekajmy- zgłaszajmy to na policję. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja funkcjonariuszy, co przekłada się na większą szanse zatrzymania przestępców na gorącym uczynku.

Podczas zgłaszania niepokojących przypadków starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów:

Jeśli zauważymy np. obcy samochód, który bez celu krąży w okolicy lub stoi zaparkowany w nietypowym miejscu – zgłośmy to! Być może będą to sprawcy włamań, którzy właśnie w ten sposób typują domy. Jeżeli widzisz nieznane osoby, które wędrują bez celu po klatkach schodowych – informuj policję. W takich przypadkach mogą to być sprawcy kradzieży np. rowerów z klatek schodowych, bądź oszuści, którzy chcą oszukać seniorów. Podczas zgłaszania postarajmy się zapamiętać: markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, wygląd i ubiór podejrzanych osób kierunek, w którym poszli.

Apele policji mają związek m.in. z ostatnią podejrzaną sytuacją w Gminie Rzekuń, w miejscowości Czarnowiec, gdzie dwóch zamaskowanych mężczyzn w godzinach wieczornym wtargnęło na teren z jednej posesji.

fot. KMP w Ostrołęce

Autor W M

2025-11-06

Więcej informacji z tej kategorii