Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Poznaliśmy laureatów Kurpików 2021

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Rozdano dwanaście statuetek w dziesięciu kategoriach. Poznaliśmy już laureatów Kurpików 2021, nagród Prezesa Związku Kurpiów za zasługi w ochronie dziedzictwa kulturowego, budzenia tożsamości i rozwoju regionu. Kto otrzymał nagrody?

Kurpika w kategorii twórczość ludowa otrzymała wycinankarka i hafciarka Genowefa Staśkiewicz. W kategorii muzyka i taniec doceniono skrzypka Marcina Drabika i zespół Skiela Kapela, który działa przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Za promowanie regionu nagrodzony został Marek Sachmata, który tworzy kurpiowskich superbohaterów. W kategorii pracodawca Kurpika otrzymał Browar Rzemieślniczy Balans z Zabrodzia koło Ostrołęki.

Za budzenie tożsamości docenione zostało Koło Gospodyń Wiejskich w Żelaznej Rządowej, a za edukację regionalną Marianna Aniceta Zalewska, która jest inicjatorką dni kultury kurpiowskiej w szkole podstawowej w Laskowcu. Za ochronę dziedzictwa kulturowego Kurpiki odebrali Laura Biuzkiewicz, współzałożycielka Muzeum Kurpiowskiego w Wachu i wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś. Za działalność publiczną docenieni zostali Joanna Cicha-Kaczyńska i Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca.

W kategorii talent Kurpika odebrał kierownik Galerii Ostrołęka, Zenon Kowalczyk.

21. Gala “Kurpiki 2021” odbyła się w Ostrołęckim Centrum Kultury.

pg

Autor M. Sz.

2022-06-21

Więcej informacji z tej kategorii