Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Wystawa z okazji 191. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

29 listopada przypada 191. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. Z tej okazji w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce powstała wystawa „Ostrołęckie upamiętnienia powstania listopadowego”, która przypomina tamte  wydarzenia.

O tym, co będzie można zobaczyć odwiedzając placówkę oraz dlaczego jest to tak ważne dla Ostrołęczan mówi Krzysztof Augustyniak:

– Na trzynastu planszach pokazuje, poprzez zdjęcia, poprzez teksty, co ostrołęczanie zrobili dla upamiętnienia właśnie tego jednego z najważniejszych polskich wydarzeń historycznych. Są pokazane interesujące zdjęcia, materiały graficzne, która pokażą wybrane upamiętnienia. Mam nadzieję, że wprowadzi to państwa w temat pamięci o powstaniu listopadowym i zainteresuje pasjonatów. Powstanie Listopadowe ma szczególne znaczenie dla Ostrołęki, dlatego że tu w trakcie powstania 26 maja 1931 roku miała miejsce jedna z najważniejszych bitew, bitwa pod Ostrołęką.

      2021-11-29 Krzysztof Augustyniak o wystawie z okazji 191. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 14 w Pomniku Mauzoleum, ulica Warszawska 2a.

kl/pg

Hits: 15

Autor P. G.

2021-11-29

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...