Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrów Maz.: Dyskutowali o kulturze i dziedzictwie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Pasja, kultura, dziedzictwo – pod takimi hasłami w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowana została VI Konferencja Regionalistyczna. To wydarzenie, które jest organizowanie co roku.

Informuje Jolanta Andruszkiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej:

– Podczas tej konferencji prezentujemy kolejny numer rocznika ostrowskiego. Zapraszamy oczywiście wszystkich autorów i miłośników historii lokalnej. Ogólnie tych ludzi, którzy dbają o dziedzictwo niematerialne. Więc mamy tutaj pasjonatów, historyków, ludzi piszących lokalnie i w każdym roku odbywają się różne prelekcje dotyczące właśnie dziedzictwa niematerialnego. 

      2022-05-19 Jolanta Andruszkiewicz o VI Konferencji Regionalistycznej

W budynku Starej Elektrowni chętni mogli m.in. obejrzeć finisaż wystawy “Nad Wisłą, na Urzeczu. Tu było żyć trudno, ale się opłacało”:

– Dotyczy regionu położonego wzdłuż Wisły na południe od Warszawy. Właśnie prelegenci muzeów są po to, aby troszeczkę o wystawie opowiedzieć, ale myślę w jakimś wymiarze to też jakiś pretekst, żeby porozmawiać o lokalnych tradycjach, o własnych tradycjach. O tym, co na ziemi ostrowskiej i okolicach jest godne pielęgnowania, co może służyć dzisiejszemu pogłębieniu własnej świadomości oraz przeniesienia tego w przyszłość – podkreślał burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, Jerzy Bauer.

      2022-05-19 Jerzy Bauer o VI Konferencji Regionalistycznej

 

jt

Autor M. Sz.

2022-05-19

Więcej informacji z tej kategorii

Książka: Boży architekt

Książka: Boży architekt

  Książka Patricka Sbalchiero o światowej sławy architekcie Antonim Gaudím nie jest kolejnym podręcznikiem...