Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrów Mazowiecka: Konkurs poświęcony pamiątkom rodzinnym w Muzuem Dom Rodziny Pileckich

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej ogłasza 3 edycję konkursu pt. ”Pamiątki kalejdoskopem przeszłości”. Uczestnicy mają za zadanie wykonać filmik, w którym podzielą się historią swojej najcenniejszej pamiątki rodzinnej. 

Celem konkursu jest zainteresowanie uczestników historią swojej rodziny, poszukiwania przedmiotów, które zostały zachowane w rodzinie. Dyrektor Muzeum, Karolina Kolbuszewska mówi, że historie rodzinne są niezwykle ważne, dlatego warto się w nie zagłębiać.

-Mówi się o tym, że kto nie zna swojej przeszłości, ten nie będzie umiał budować swojej przyszłości, w związku z tym warto wiedzieć, skąd pochodzimy, kim jesteśmy, warto poznawać swoje korzenie. Dzięki pamiątkom, przedmiotom, z którymi obcowali nasi przodkowie, dzięki elementom, których używali kilkadziesiąt lat temu, możemy dowiedzieć się o nich czegoś więcej o sobie i również o swojej rodzinie.

      2023-11-20 Karolina Kolbuszewska

Dyrektor Muzeum dodaje, że podczas oceny prac brane pod uwagę są różne kryteria.

-Podczas oceniania prac, będziemy brali pod uwagę poprawność opisania kontekstów historycznych i kulturowych, których ten przedmiot zawiera, również niepowtarzalność i wartość tego przedmiotu, także ta sentymentalna dla konkretnej rodziny, więc uwzględnienie tego w filmie też będzie  bardzo mile widziana, ocenimy również same walory artystyczne filmu.

      2023-11-20 Karolina Kolbuszewska o kryteriach konkursu

Zgłoszenia do konkursu trwają do 5 lutego 2024 roku. Formularz oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Muzeum.

Autor W M

2023-11-20

Więcej informacji z tej kategorii