Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

P. Czarnek: Od poniedziałku możliwy powrót dzieci do szkół

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Od poniedziałku możliwy jest powrót najmłodszych dzieci do szkół w wielu regionach – zapowiedział w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji zaznaczył, że stanie się tak, jeśli liczba zachorowań na COVID – 19 będzie dalej spadać.

– Jeśli ta dynamika spadkowa trzeciej fali koronawirusa się utrzyma, to słysząc także profesora Horbana, szefa Rady Medycznej przy premierze, mam nadzieję, że od poniedziałku będziemy mogli mówić o powrocie klas 1 -3. Przynajmniej w wielu regionach – mówił minister edukacji. 

      2021-04-20 Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Przemysław Czarnek dodał, że resort wyklucza powtórzenie roku szkolnego. Zapewnił, ze programy pomocowe, jak dodatkowe zajęcia sportowe, dodatkowe zajęcia z przedmiotów obowiązkowych czy pomoc psychologiczno – pedagogiczna będą zmniejszać negatywne skutki nauki w domach.

Wrócą obostrzenia regionalne?

Rząd jutro (21.04.) ma przedstawić zmiany w obowiązujących obostrzeniach. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że rozważany jest wariant regionalny w sprawie obostrzeń. Rzecznik dodał, że minister zdrowia Adam Niedzielski podczas posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego będzie rekomendował podejście regionalne. Wojciech Andrusiewicz mówił, że dziś minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał na temat sytuacji w regionach z wojewodami.

– Będziemy musieli spoglądać na te dane z tych dwóch stron. Z jednej strony pod kątem liczby zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. A z drugiej strony na dostępne łóżka i łóżka respiratorowe – powiedział Wojciech Andrusiewicz. – To podejście regionalne na pewno w tych rekomendacjach, które przedstawi minister Adam Niedzielski jest zawarte.

red. pg/IAR

Hits: 40

Autor P. G.

2021-04-20

Więcej informacji z tej kategorii