Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Piłka nożna: Warmia Grajewo zremisowała z Promieniem Mońki

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po dwóch zwycięstwach w ostatnich IV – ligowych spotkaniach w sobotnie popołudnie grajewska Warmia tylko zremisowała 1 : 1 ze słabo spisującą się w tym sezonie drużyną Promienia Mońki. Sam mecz nie przysporzył nielicznej grupce kibiców większych emocji. Gospodarzom zabrakło dobrze nastawionych celowników, a goście wykorzystali, to, co mieli pod bramką Warmii. Po raz pierwszy w historii Stadionu Miejskiego im. Witolda Terleckiego ligowy mecz piłkarski prowadziła trójka sędziowska złożona z samych Pań.

Od początku mecz toczył się w sennej atmosferze, a oba zespoły grały bez większego zaangażowania. Większość akcji toczyło się w środku pola. W 14 minucie Marcin Mikucki strzela w nogi obrońcy. Kilka minut później nikt nie dochodzi do jego wrzutki w pole karne. W 22 minucie Dawid Kondratowicz przechodzi prawą stroną i w sytuacji sam na sam z bramkarze nie trafia do siatki. Za chwile po rzucie rożnym piłka po uderzeniu Mikuckiego przelatuje nad bramką. W 31 minucie po kolejnym rogu Maciej Krupa uderza obok bramki. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy jeden z nielicznych w tym okresie gry ataków gości kończy się faulem tuż przed linią pola karnego. Do piłki podchodzi Damian Purta i skutecznie wykonuje rzut wolny zdobywając bramkę. Tuż przed gwizdkiem bramkarz gości wybija piłkę z bramki postrzale Łukasza Wojny.

Po przerwie nadal gospodarze nie radzą sobie z grą. Sporo akcji kończy się niecelnymi podaniami i strzałami w kierunku bramki. W 56 minucie Rafał Hołtyn marnuje dobrą okazję w polu karnym. Za chwile Kamil Randzio mija obrońcę, ale jego uderzenie na rzut rożny wybija dobrze i szczęśliwie broniący Norbert Jendruczek. W 61 minucie kontra gości kończy się strzałem Łukasza Godlewskiego wprost w bramkarza. W odpowiedzi kolejny strzał Mikuckiego przecina obrońca. W 77 minucie Warmia zdobywa wyrównującą bramkę po celnej dobitce Pavla Nikolaichuka. Od tego momentu gospodarze zaczęli dążyć do zdobycia drugiej bramki. Zabrakło jednak skuteczności i tylko remis.

Teraz czas na wyciągnięcie wniosków i walka o kolejne punkty.

WJ

WARMIA GRAJEWO – PROMIEŃ MOŃKI 1 : 1 (0:1).

Bramki: 0 : 1 – Damian Purta 42, 1 : 1 – Pavlo Nikolaichuk.

WARMIA: Święcieński – Randzio (83 Wójcicki), Mikucki (75 Staniszewski), Krupa, Kondratowicz, Kossyk, Wojno (88 Węgrzyn), Hołtyn (75 Nikolaichuk), Tuzinowski, Chmielewski, Edison.Trener: Leszek Zawadzki.

PROMIEŃ: Jendruczek – D. Purta, Stachelek, Czerniawski, M. Purta (46 Wojno), Klim, Sujeta (46 Godlewski), Chojnowski, Pawełko, Odyjewski (78 Sobolewski), Czerech. Trener: Dariusz Szklarzewski.

Żółte kartki:D.Purta (Promień).

Sędziowali: Ewelina Fiedorczuk – Sipko jako główna oraz Agnieszka Dobrzycka i Monika Czudzinowicz (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).

Widzów: 70.

Hits: 35

Autor P. G.

2021-10-18

Więcej informacji z tej kategorii