Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Bon turystyczny ważny do końca marca

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Już tylko do końca marca rodzice mają czas na wykorzystanie bonu turystycznego. W województwie Podlaskim nieaktywowanych pozostało wciąż 20 tysięcy bonów.

Od 12 stycznia do 3 lutego rodzice w województwie Podlaskim płacąc bonem, wydali 744 tys. zł na atrakcje przeznaczone dla dzieci. W kraju ta kwota wyniosła 16,5 mln zł. Liczba bonów wykorzystanych w 100 proc. zwiększyła się w naszym regionie o 792, a w Polsce o 19 tys. Do wydania choćby częściowego pozostało wciąż niemal 737 mln zł, w Podlaskiem 25,6 mln zł.

W województwie Podlaskim liczba przysługujących bonów wynosi 120 tys, z czego nieaktywowanych pozostało wciąż 20 tys. – Aktywowało je blisko 100 tys. rodziców, wydało w całości 69,3 tys., a częściowo 30,5 tys. Nieaktywowanych pozostało wciąż 20 tys. bonów. W województwie podlaskim uprawnieni zrealizowali płatności bonami na 78,2 mln zł, a wartość nieaktywnych bonów to 14,2 mln zł – podaje rzeczniczka podlaskiego ZUS, Katarzyna Krupicka.

      2023-02-06 Katarzyna Krupicka

Płatność bonem można zrealizować już tylko do końca marca, natomiast sama usługa może odbyć się później. Płatności bonami turystycznymi przyjmuje 28 tys. podmiotów turystycznych w całym kraju. – Za pomocą bonu rodzice mogą zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Mogą nim pokryć należność np. za jednodniową wycieczkę wraz z wszelkimi atrakcjami, kolonie lub obóz, wejściówkę do parku rozrywki czy inne aktywności turystyczne i sportowe, pod warunkiem że organizator oferuje co najmniej dwie usługi w ramach danej oferty.

      2023-02-06 Katarzyna Krupicka o tym na co można wydać bon

Rodzice, którzy jeszcze nie aktywowali bonu, mogą to zrobić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce “Ogólny”. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę “Polski Bon Turystyczny”, a następnie “Mój bon”. Po potwierdzeniu swoich danych i aktywacji bonu rodzic otrzymuje specjalny kod płatności. Trzeba go podać, gdy płaci się za usługę turystyczną wraz z jednorazowym kodem, który przychodzi SMS-em podczas transakcji.

Bon turystyczny to 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł. Przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500+ w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r.

bś/zus

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 marca

Słowo Życia: 30 marca

CZWARTEK PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 8, 51-59 Jezus powiedział do Żydów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam...

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....