Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Długi weekend w policyjnych statystykach

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Za nami długi weekend. Przez cztery dni na drogach województwa podlaskiego doszło do 6 wypadków, w których jedna osoba zginęła a 5 zostało rannych. Na akwenach wodnych doszło do trzech zdarzeń, w wyniku których dwie osoby zginęły, a jedna jest poszukiwana.

Czwartek

Podlascy policjanci zatrzymali 15 sprawców przestępstw, w tym 10 nietrzeźwych kierowców. W ręce mundurowych wpadło też 13 poszukiwanych, w tym jeden listem gończym. Na drogach naszego regionu doszło do 1 wypadku, w których 1 osoba zginęła. Zdarzenie miało miejsce w Koźlikach (gm. Zabłudów). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca forda jadąc od Białegostoku w rejonie miejscowości Koźliki z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się ze Scanią, kierowaną przez 48-latka. Niestety kierowca forda zginął.

W sumie tego dnia policjanci interweniowali 411 razy.

Piątek

Policjanci zatrzymali 20 sprawców przestępstw, tym 10 nietrzeźwych kierowców. W ręce policjantów wpadło 7 poszukiwanych. Na drogach naszego regionu doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna. Policjanci interweniowali 470 razy. Miłego dnia!

Sobota

Zatrzymano 32 sprawców przestępstw, w tym 11 nietrzeźwych kierowców. W ręce mundurowych wpadło 9 poszukiwanych. Na drogach naszego województwa doszło do 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci interweniowali 492 razy.

Po policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że starszy mężczyzna wypadł z łodzi na jeziorze Rajgrodzkim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wypadł w trakcie skrętu łodzi. Policyjni wodniacy wraz z innymi służbami wciąż prowadzą akcję poszukiwawczą.

Niedziela

Wczoraj podlascy policjanci zatrzymali 21 sprawców przestępstw, tym 14 nietrzeźwych kierowców. W ręce policjantów wpadło 9 poszukiwanych. Na drogach naszego regionu doszło do 3 wypadków, w których 5 osób zostało rannych.

Po 13 doszło do wypadku na DK61 w rejonie miejscowości Lipnik (gm. Szczuczyn). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 37-letni kierowca tesli (obywatel Litwy) zasnął za kierownicą i zamiast skręcić pojechał prosto na nieużytkowany odcinek drogi. Pasażerami była kobieta i dziecko, którzy trafili do szpitala. W akcji brał udział helikopter LPR. Przez kilka godzin droga była zablokowana.

Policjanci w sumie interweniowali 473 razy.

Niestety to był też tragiczny dzień na podlaskich akwenach wodnych. W sumie utonęły 2 osoby. Pierwsze zdarzenia miało miejsce przed godz. 13 na zalewie Czepelówka (Czarna Białostocka). Strażacy wyłowili ciało 39-letniego obywatela Ukrainy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Do kolejnej tragedii doszło w Korycinie. O godzinie 16:50 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który w trakcie kąpieli zniknął pod wodą. Strażacy wyłowili nieprzytomnego mężczyznę w średnim wieku. Reanimacja nie przyniosła skutku. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

pg/KWP w Białymstoku

Hits: 21

Autor P. G.

2022-06-20

Więcej informacji z tej kategorii