Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Konferencja prasowa “Iskra Nadziei – Podlaskie w hołdzie Wyklętym”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W siedzibie Radia Nadzieja odbyła się konferencja prasowa przed wydarzeniem “Iskra Nadziei – Podlaskie w hołdzie Wyklętym”.

Wicemarszałek woj. podlaskiego Marek Olbryś podkreślał, że takie wydarzenia jak te pielęgnują pamięć o bohaterach, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce:

-Jako wnukowie i dzieci tych ludzi chcemy uszanować i podkreślić jak wielkim wysiłkiem i ogromnym patriotyzmem nasi przodkowie wykazali się, żebyśmy żyli w wolnym, suwerennym i niepodległym kraju. Jako województwo będziemy wspierać działania i przez nowoczesne formy przekazywać, że warto pamiętać o tych, którzy tworzyli historię. 

      2024-02-28 Marek Olbryś

Głos zabrał także Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski , który zaznaczył, że miasto od zawsze popierało i popiera wszystkie inicjatywy upamiętniające poległych Żołnierzy Wyklętych:

-To niezwykle cenna inicjatywa, dla władz samorządowych to pewna misja, żeby wspierać idee upamiętniania. Cieszę się z tego, że Diecezja Łomżyńska, Dyrekcja Radia Nadzieja oraz Województwo Podlaskie organizują takie wydarzenie, a my jako Miasto Łomża, to wspieramy. 

      2024-02-28 Mariusz Chrzanowski

1 marca od godz. 10:15 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na udział w prelekcjach, które odbędą się w siedzibie Radia przy ul. Sadowej 3. Szczegółowy plan można znaleźć na naszej stronie radionadzieja.pl.

Autor W M

2024-02-28

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...