Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie. Kontrola sanitarna na granicy wewnętrznej i zewnętrznej UE

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Na granicy z Litwą oraz na przejściach granicznych z Białorusią trwa kontrola sanitarna. Kontroli poddawane są wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski.

Na granicy z Litwą działają dwa punkty kontroli sanitarnej w Budzisku i w Ogrodnikach. Kontrolowane są busy i autobusy, którymi podróżują osoby wjeżdżające do Polski. Na granicy z Białorusią kontrola sanitarna prowadzona jest w 6 przejściach granicznych na kierunku wjazdowym do Polski: w Kuźnicy (kolejowe i drogowe przejście graniczne), Bobrownikach, Połowcach, Siemianówce i Białowieży. Kontroli poddawane są wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej prowadzą kontrolę sanitarną polegającą na dokonywaniu pomiaru temperatury. Funkcjonariusze Straży Granicznej rozdają i odbierają karty lokalizacji pasażera/kierowcy oraz dokonują weryfikacji danych osobowych na podstawie dokumentów tożsamości.

W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizować będą służby sanitarne zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego MSWiA.

Podlaski Oddział Straży Granicznej

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-11

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 25 września

Słowo Życia: 25 września

PONIEDZIAŁEK XXV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO (ROK A)   Łk 8, 16-18 Jezus powiedział do tłumów: «Nikt nie zapala lampy...