Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Milion złotych dla urzędu marszałkowskiego na cyfryzację

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Milion złotych otrzymał urząd marszałkowski województwa podlaskiego na cyfryzację. To w ramach programu Cyfrowe Województwo.

Do tej pory w ramach realizowanego programu Cyfrowa Gmina podlaskie gminy i powiaty na cyfryzację otrzymały ponad 35 milionów złotych.

Teraz wsparcie finansowe na zakupy i zadania w tym obszarze otrzymują urzędy marszałkowskie w całej Polsce. Podlaski urząd otrzymał milion złotych na zakup nowoczesnego sprzętu, oprogramowania, przeszkolenie pracowników i podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa.

– Żeby na co dzień mieszkańcy województwa podlaskiego, którzy korzystają z usług urzędu pana marszałka i jednostek podległych, mogli to robić w sposób sprawny, bezpieczny, jak najszybszy, żeby te nowoczesne technologie, które są do dyspozycji, jak najmocniej pod strzechy tego urzędu zawiały – mówi sekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz.

      2023-05-15 Adam Andruszkiewicz

Marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki podkreślił, że te wsparcie finansowe się przyda, bo w sferze cyfrowej jest jeszcze w urzędzie sporo do zrobienia.

– Jesteśmy też na etapie przenosin urzędu na Skłodowską. Także chcemy już, żeby ten urząd jak tam będziemy funkcjonować oraz sala sejmikowa, docelowo odpowiadały realiom XXI wieku, bo wiemy, że są duże zaniechania jeśli chodzi o to.

      2023-05-15 Artur Kosicki

W ramach programu Cyfrowe Województwo każdy urząd marszałkowski może ubiegać się o milion złotych na cyfryzację i cyberbezpieczeństwo.

Autor B. Ś.

2023-05-15

Więcej informacji z tej kategorii

Region: Coraz więcej wilków

Region: Coraz więcej wilków

Populacja wilka w Polsce znacznie wzrasta. Coraz częściej zwierzęta pojawiają się bliżej zabudowań gospodarskich,...