Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie. Zmiany w kierownictwie Komendy Wojewódzkiej Policji [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Inspektor Robert Szewc został Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Daniela Kołnierowicza, który przeszedł na emeryturę. 

Wczoraj (12.03.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyła się uroczysta ceremonia przekazania obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Z jednostką pożegnał się dotychczasowy komendan,t nadinspektor Daniel Kołnierowicz, który po 25 latach służby przeszedł na emeryturę.

Rozkazem Komendanta Głównego Policji, obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku zostały powierzone inspektorowi Robertowi Szewcowi, dotychczasowemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie. 

– Szanowni Państwo, poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko. Wierzę, że z tym zespołem uda się bardzo wielemówił inspektor Robert Szewc.

Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Robert Szewc, służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku, jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Zamościu. Przez kolejne lata  związany był z jednostką w Tomaszowie Lubelskim. Pełnił służbę w pionach: kryminalnym, prewencji i wspomagającym. Zajmował się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prewencją kryminalną, pracował w kadrach oraz  kontroli.  W tomaszowskiej komendzie zajmował  stanowiska wykonawcze, a następnie  kierownicze. Od marca 2009 roku był Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji, w październiku 2012 roku został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. 10 kwietnia 2013 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim.  Z dniem 13 kwietnia 2015 roku powołany na  Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu.  25 marca 2016 roku  został Zastępcą  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie,  a 16 marca 2017 roku I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego. W  dniu 16 listopada 2017 roku powierzone zostały mu obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Od 11 grudnia 2017 roku do 11 marca 2020 roku był Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie. Odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Od dnia 13 marca 2020 roku Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Ma również wiele zainteresowań, między innymi  pasjonuje go sport i turystyka.

[nggallery id=3917]

Podlaska Policja/red. pg

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-13

Więcej informacji z tej kategorii

Książka: Boży architekt

Książka: Boży architekt

  Książka Patricka Sbalchiero o światowej sławy architekcie Antonim Gaudím nie jest kolejnym podręcznikiem...