Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat kolneński. Szpital dostał samochód do wożenia próbek

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Samochód do wożenia próbek otrzymał kolneński Szpital Ogólny od firmy PZU. Do floty Szpitala dołączyła Toyota Auris. Już w marcu PZU zadeklarowało, że przekaże samochody służbom, które zajmują się chorymi z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Mają one służyć min do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.

– To bardzo ważna pomoc, bo dzięki dodatkowemu samochodowi nie będą blokowane karetkimówi dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie, Krystyna Dobrołowicz.  Wystąpiliśmy do PZU, Wojewody i Ministerstwa Zdrowia z prośbą o samochód do przewożenia próbek Covid-19. W efekcie otrzymaliśmy od PZU samochód, którym będziemy wozić do Białegostoku próbki pobrane od pacjentów. Mamy swój samochód osobowy, ale jest on potrzebny na patronaże, na inne wyjazdy. I w związku z tym, żeby nie było zatorowości, ani też żeby nie blokować karetek potrzebny nam był dodatkowy samochód.

Każda pomoc jest bardzo istotna.

– Bo chociaż powiat cały czas inwestuje w Szpital i przeznacza dodatkowe pieniądze na jego wyposażenie, takie wsparcie ułatwia pracę personelowi medycznemu – mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama. – Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, którą otrzymuje kolneński szpital. Staramy się dbać o jego wyposażenie i wyposażenie personelu. Przekazaliśmy już dodatkowo na ten cel kilkaset tysięcy złotych. Ale nie wszystko jesteśmy w stanie kupić. Dlatego bardzo dziękuję firmie PZU za przekazanie samochodu, a także wszystkim dotychczasowym darczyńcom. Firmom dużym i małym, często lokalnym, a także mieszkańcom, którzy wspierają nasz szpital.

Powiat kolneński/red.pg

[related limit=”5″]

 

PZU zapowiedziało przekazanie dwustu samochodów dla służb medycznych.

Autor P. G.

2020-04-18

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 stycznia

Słowo Życia: 30 stycznia

PONIEDZIAŁEK CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 5, 1-20 Jezus i uczniowie Jego przybyli na drugą stronę jeziora do kraju...

Słowo Życia: 29 stycznia

Słowo Życia: 29 stycznia

IV NIEDZIELA ZWYKŁA Mt 5, 1-12a Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego...

Słowo Życia: 28 stycznia

Słowo Życia: 28 stycznia

WSPOMNIENIE ŚW. TOMASZA Z AKWINU   Mk 4, 35-41 Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów:...