Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: Starosta Szabłowski: Była to niesamowicie pracowita kadencja

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Był to niesamowicie pracowity czas – mówił na naszej antenie starosta powiatu łomżyńskiego, Lech Szabłowski o mijającej 5-letniej kadencji.

Starosta stwierdził, że na początku kadencji nie zdawał sobie sprawy z tego, ile wysiłku trzeba będzie włożyć w to, aby maksymalnie wykorzystać dobry czas dla samorządów. Lech Szabłowski podkreślił, że było wiele pieniędzy do pozyskania z rządowych programów. W ciągu ostatnich 5 lat na terenie powiatu przebudowano 100 kilometrów dróg.

– Udało się zrealizować mnóstwo inwestycji. W szczególności skupiliśmy się na inwestycjach drogowych, bo tutaj mamy ogromny niedostatek – mówi starosta łomżyński, Lech Szabłowski.

      2024-02-28 Lech Szabłowski

Starosta podkreśla, że w poprzednich kadencjach nie było tylu pieniędzy na inwestycje.

– Od samego początku powiatu jestem z nim związany. Powiat tak naprawdę skupiał się na realizacji zadań podstawowych. Środki zewnętrzne, pomocowe były niewystarczające, żeby można było wesprzeć planowane inwestycje tymi środkami, bo z własnych nie można było ich realizować. Często kończyło się to totalnym zawodem nie tylko władz powiatu, ale i mieszkańców, którzy liczyli na więcej – opowiada starosta.

      2024-02-28 Lech Szabłowski o inwestycjach

Całej rozmowy ze starostą łomżyńskim można wysłuchać tutaj.

2024-02-28

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...