Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat ostrowski: Składowisko opon w lesie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Opony, części samochodowe, zużyte meble, czy worki z odpadami. To wszystko znaleźć można na terenie lasu koło Ostrowi Mazowieckiej.

W ostatnim czasie jedna z mieszkanek podczas spaceru natknęła się na wysypisko stu zużytych opon samochodowych. O skali problemu mówi Marta Gębicka z Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka:

– W okolicach miejscowości Rogóźnia, to są tereny Leśnictwa Nagoszewska, zostały zlokalizowane dwa takie wysypiska opon. No niestety nie jest to zjawisko odosobnione na terenie naszego nadleśnictwa. Tak jak mówię, tutaj bardzo dużo jest przypadków zaśmiecania terenów leśnych. Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka posprząta oczywiście te opony, które tam zalegają. 

      2021-04-19 Marta Gębicka o zaśmiecaniu lasów 1

Leśnicy przypominają, co grozi za nielegalne wyrzucanie śmieci do lasu:

– Kara jest 500 złotych za zaśmiecanie. Do tego może być nałożony też mandat za wjazd pojazdem do lasu. Górna granica to 500 złotych. No i uprzątnięcie śmieci na własny koszt. Jeżeli jest to duża szkodliwość, czy na przykład tych śmieci jest bardzo dużo sprawa może być skierowana także do sądu. 

      2021-04-19 Marta Gębicka o zaśmiecaniu lasów 2

W ostatnim czasie Nadleśnictwo nałożyło mandat 1000 złotych na sprawcę zaśmiecania, który wyrzucił śmieci na terenie leśnictwa Nowiny.

kp

Hits: 23

Autor P. G.

2021-04-19

Więcej informacji z tej kategorii